Індукційні плити

29694966_1712168045488121_1816723497481114170_n

Коли ми говоримо про сучасне обладнання на кухні, то найчастіше маємо на увазі індукційні плити. Наскільки вони необхідні і які особливості їхньої експлуатації? Розповідає експерт з проектування кухонного обладнання Ростислав Яворський у рубриці #PRO_технологію.

Електроощадність - ще одна з переваг індукційної плити, особливо в умовах обмеженої елекропотужності ресторану. Але навіть якщо елекропотужності закладу дозволяють встановити звичайну плиту, індукційна все одно вигідніша. Її економія при середній навантаженості - 8-10- кратна за рахунок таких чинників:

- миттєвий розігрів;
- імпульсний режим;
- автоматичне вимкнення;
- енергоефективність: тимчасом як електроплита гріє приміщення і персонал, індукційна плита витрачає енергію тільки на їжу;
- швидкість приготування.

Електроплита дешевша за індукційну приблизно у 6-8 разів. Окупність індукційної плити становить близько 6-8 місяців. Тобто власник, який вирішив придбати електроплиту, що досі виготовляється за ГОСТами СРСР 1969 року, кожні 6-8 місяців “купуватиме і викидатиме” сучасну індукційну плиту у вигляді рахунків за електроенергію.

Як і будь-яке інше обладнання, індукційна плита потребує регулярного сервісу. Насамперед важливо:

- стежити за чистотою плити;
- протирати (хоча б двічі на тиждень) повітрозбірні сітки під плитою вологою добре відтисненою ганчіркою, щоб вода не потрапила всередину;
- не блокувати вентиляційних отворів і не встановлювати плиту в місцях, де її нормальне охолодження під час роботи неможливе.

Вподобай нашу сторінку HoResPro, щоб не пропустити свіжі оновлення. Повну версію статті читайте в останньому випуску журналу "Pro Hotel & Rastaurant".

You must be logged in to post a comment.